Finfringe 8.-12.5.2024

ESITYSHAKU

Finfringe 2024 -esityshaku on päättynyt! KIITOS KAIKILLE HAKIJOILLE!

Tarjoamme esiintyjille valmiin esittämisen alustan: markkinoinnin, näyttämön ja perusnäyttämötekniikan näyttämöhenkilökuntineen. Sinä tuot esityksen, me hoidamme loput.

Hae Finfringe festivaalille tästä!

Saat lisäksi päivittäisen ilmaisen lounaan ja muuta pientä purtavaa ja juotavaa, pääsyn Artists Hubiin, Artist Hostin sekä ilmaisen pääsyn muiden esiintyjien esityksiin (jos esitys ei ole loppuunmyyty) ja virallisiin FINFRINGE AWARDS -juhliin lisäksi saat oikeuden käyttää esityksestäsi otettuja valokuvia esityksesi markkinointiin. Rakennamme myös koko ajan väyliä suomalaisille ja Finfringessä palkituille esityksille päästä esiintymään myös muilla Fringe-festivaaleilla Suomen ulkopuolella.

Lue Finfringe-festivaalia koskeva ohjeistus (huomaa musiikkiesitysten eli bändikeikkojen rajoite).

Kansainvälinen BNFN Artist Call

Haluatko esiintymään pohjoisten maiden Fringe-festivaaleille? 

Nordic Fringe Networkin kansainvälinen esiintyjähaku vuodelle 2024 on nyt päättynyt. Baltic Nordic Fringe Networkin (BNFN) haulla voit hakea Finfringe festivaalin lisäksi myös muille BNFN verkoston Fringe-festivaaleille. 

BNFN esiintyjähakuun pääset tästä.

Vuoden 2024 BNFN hakuun osallistuu 7 festivaalia:

  1. Finfringe (Suomi) 8–12.5.2024

  2. Bergen Fringe (Norja) 1.6.2024

  3. RKV Fringe (Islanti) 17.-23.6.2024

  4. Tranås at the Fringe (Ruotsi) 29.6-6.7.2024

  5. Stockholm Fringe (Ruotsi) 26.8-1.9.2024

  6. Gothenburg Fringe (Ruotsi) 30.8.-8.9.2024

  7. Oslo Fringe Festival (Norja) 4.-8.9.2024

Tervetuloa hakemaan festivaalille!